Buzsan İklimlendirme Sistemleri

Soğuk Oda Depoları

Soğuk Oda Paneli

 

Buzsan soğuk depo panelleri; gıda, ilaç ve kimya sektörlerinin ihtiyacı olan soğuk odalar, soğuk depolar ve gıda işleme alanlarının tavan ve duvarlarında kullanılan, poliüretan yalıtımlı sandviç panellerdir.

Yapısal olarak güçlü fakat hafif olan soğuk depo panellerinin kullanım yerleri; meyve-sebze depoları, entegre et-tavuk-hindi tesisleri, donmuş gıda üretimi yapan tesisler, mezbahalar, mandıralar, süpermarketler ve ilaç depolarıdır. Özel projelere yönelik ısı ve ses yalıtımı amaçlı olarak da kullanılabilmektedir.

Soğuk depo panelleri, bünyesinde bakteri barındırmadığı ve kolayca temizlenebildiği için gıda sektöründe istenen hijyenik şartları sağlar. Sıvalı duvarlar gibi kokuyu tutmaz, fayans, seramik v.b. malzemeler gibi derzlerinde bakteri barındırmaz aynı zamanda yüzey çatlamaları kırılmalar meydana gelmez.

Buzsan soğuk odaları; modüler olmaları ve ihtiyaca göre arttırılabilen iç hacimli modelleriyle her ortama, her koşula ve standartlara uygun ekonomik, sağlıklı ve güvenli çözümler sunmaktadır. Avrupa emniyet ve hijyen normlarına uyumludur.

Buzsan Soğuk Odaları:
1. Modülerdir. Kurulması, sökülmesi kolaydır.
2. Montaj süresi çok kısadır.
3. Şık, estetik ve güvenlidir.
4. İnşaat işleri ve masrafı gerektirmez.
5. İhtiyaç halinde mevcut soğuk odaya yeni modüller eklenebilir.
6. Minimum ısı geçirgenliği sayesinde maksimum enerji tasarrufu sağlar.
7. Hijyenik ortamlar sunar.
8. Temizlenmesi çok kolaydır.
9. Besinlerin doğallığını, istenilen koşullara uygun ve hassaslıkta, en ekonomik ve standartların öngördüğü güvenli çalıştırma koşullarında korur.
          Teknik Özellikler:
1. 60, 80, 100, 120, 150, 180 mm. Kalınlığında panel seçenekleri
2. İstenildiğinde kolaylıkla sökülerek fire vermeden tekrar kullanılabilme özelliği
3. Panellerde kullanılan “ortalama sistemi” panellerin kolayca aynı hizaya girmesini sağlar. Panel kilitleri dayanıklı, kompozit malzemeden imal edilmiştir ve 2 paneli çok sıkı biçimde birleştirir.
4. Mükemmel ısı ve ses yalıtımı
5. 40 kg/m³ dansite poliüretan izolasyon
6. Özel uygulamalar için RAL kodlarında renk seçim imkânı
7. Tüm modellerde iç aydınlatma bulunur.
 

Ayrıntılı bilgi için: evren@buzsan.com mail adresinden yada (258) 265 35 30 nolu telefondan iletişim kurabilirsiniz.